Παλαιότερες ανακοινώσεις

Ύλη εξετάσεων Α' Τάξης
    Ύλη εξετάσεων Β' Τάξης
    Ύλη εξετάσεων Γ' Τάξης

• Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την Τρίτη 23 Ιουνίου.

Τους βαθμούς μπορούν να τους πάρουν οι γονείς και οι κηδεμόνες από την Τετάρτη 24 Ιουνίου.

Την Παρασκευή στις 12 Ιουνίου στις 8:00μμ αποχαιρετούμε την Γ' Τάξη και τη σχολική χρονιά που πέρασε. Στην εκδήλωση θα παρακολουθήσουμε μια μουσικοχορευτική παράσταση στο θέατρο του σχολείου από τους μαθητές και μαθήτριες της Γ' Τάξης. Θα ακολουθήσει πάρτυ που οργανώνει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων στο προαύλιο του σχολείου με ψήσιμο - μουσική και χορό.
    Καλό Καλοκαίρι!

Πρόγραμμα εξετάσεων Μαΐου-Ιουνίου
    Ύλη εξετάσεων Α' Τάξης
    Ύλη εξετάσεων Β' Τάξης
    Ύλη εξετάσεων Γ' Τάξης

• Την Τετάρτη 29 Απριλίου στις 5-8 το απόγευμα, θα γίνει Εθελοντική Αιμοδοσία στο χώρο του σχολείου. Όσοι γονείς ενδιαφέρονται να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση στο 210 2527132.

• Την Παρασκευή 20/03/2015, παρακαλούμε να προσέλθετε στο σχολείο στις 11:00 π.μ. για να λάβετε τους βαθμούς του 2ου τριμήνου. Αρχικά θα γίνει ενημέρωση από την κα. Διευθύντρια στο θέατρο του σχολείου και στην συνέχεια οι βαθμοί θα δοθούν στις αίθουσες διδασκαλίας. Καμία βαθμολογία δε θα δοθεί νωρίτερα. Η ενημέρωσή σας από τους εκπαιδευτικούς θα γίνει μετά την επίδοση της βαθμολογίας.
  • Το σχολείο σήμερα Τετάρτη 11/2/15 θα είναι κλειστό, όπως και όλα τα σχολεία της Ν. Ιωνίας με εντολή Δημάρχου.
  • Όλοι μαζί για ένα καλύτερο Διαδίκτυο
    Την Τρίτη, 10 Φεβρουαρίου, θα εορταστεί για 12η συνεχή χρονιά η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου. Το σχολείο μας είναι πρεσβευτής του Ασφαλούς Διαδικτύου. (Δείτε τον χάρτη) Η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου εορτάστηκε

Image για πρώτη φορά στις 6 Φεβρουαρίου 2004 σε 16 χώρες, υπό το συντονισμό του έργου SafeBorders και το πρόγραμμα Safer Internet της Ευρωπαϊκής Επιτροπής. Το 2005 ανέλαβε τα ηνία το Πανευρωπαϊκό Δίκτυο Εθνικών Κέντρων Ενημέρωσης & Επαγρύπνησης INSAFE, και σήμερα ο αριθμός των χωρών έχει ξεπεράσει τις 100 παγκοσμίως!
  • Χριστουγεννιάτικο Bazaar: Τη Δευτέρα 22/12/2014 θα γίνει στο θέατρο του σχολείου μας,όλο το πρωί.
  • Βαθμοί Α' τριμήνου: Την Τρίτη 23/12/2014 παρακαλούμε να προσέλθετε στο σχολείο στις 10:00 π.μ. για να λάβετε βαθμούς του Α' τριμήνου. Αρχικά θα γίνει ενημέρωση από την κα Διευθύντρια στο θέατρο του σχολείου και στη συνέχεια οι βαθμοί θα δοθούν στις αίθουσες διδασκαλίας. Καμία βαθμολογία δεν θα δοθεί νωρίτερα. Η ενημέρωσή σας από τους εκπαιδευτικούς θα γίνει με την επίδοση της βαθμολογίας.
  • Εκλογές Συλλόγου: Σε συνέχεια την Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας, που έλαβε χώρα την Δευτέρα 08/12/2014, σας ανακοινώνουμε τις εκλογές για την ανάδειξη των οργάνων του Συλλόγου, που θα γίνουν την Τρίτη 23/12/2014 από 10:00΄- 19:00΄. Η συμμετοχή όλων των μελών του Συλλόγου μας είναι απαραίτητη, για την εκλογή περισσοτέρων αντιπροσώπων του Γυμνασίου στους φορείς του Δήμου Ν. Ιωνίας. Για το Συλλόγο Γονέων & Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας

Ο Πρόεδρος της Εφορευτικής Επιτροπής Δημήτριος Δρακόπουλος

• Image
  • Περισσότερα για την "Ωρα του Κώδικα"
  • Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου, σας προσκαλεί στην ημερίδα με θέμα: "Γονείς με παιδιά στην εφηβεία. Χτίζοντας γέφυρες επικοινωνίας" στις 12 Νοεμβρίου 2014 (18:00-20:00)
  • Την Τετάρτη 29 Οκτωβρίου στις 6 μμ στο χώρο του σχολείου αρχίζουν οι σχολές γονέων. Όποιοι ενδιαφέρονται παρακαλούνται να προσέλθουν.
  • Οι γονείς που παρακολούθησαν τις σχολές γονέων, που λειτούργησαν πέρυσι στο σχολείο μας, παρακαλούνται να περάσουν από το γραφείο της Διευθύντριας, για να παραλάβουν τις βεβαιώσεις τους.
  • Image