E-twinning

Υπεύθυνοι καθηγητές: Κατερίνα Πατσέλα - Ζωή Λίτσα

E-twinning

2012-2013

To e-twinning εντάσσεται στο Πρόγραμμα Δια Βίου Μάθησης και αφορά στις ηλεκτρονικές αδελφοποιήσεις σχολείων από διαφορετικές ευρωπαϊκές χώρες μέσω διαδικτύου. Πρόσφατα προστέθηκαν και ανατολικοί συνεργάτες. Όπως και στα υπόλοιπα σχολικά προγράμματα, οι μαθητές επιλέγουν να συμμετάσχουν και να αναδείξουν τις εργασίες τους, χρησιμοποιώντας νέες τεχνολογίες και τις γνώσεις από τα μαθήματά τους. Είναι μία διαθεματική προσέγγιση ενός έργου (project) με μέσο επικοινωνίας μια ξένη γλώσσα, στην περίπτωσή μας την Αγγλική. Το σχολείο μας συμμετέχει στο έργο με τίτλο "Famous Sights of our regions", δηλαδή «Διάσημα αξιοθέατα της περιοχής μας». Υπεύθυνες είναι οι καθηγήτριες Αγγλικής γλώσσας Πατσέλα Κατερίνα και Λίτσα Ζωή.

Δείτε τα σχολεία που συμμετέχουν εδώ: Twinning Label.

Οι μαθητές που συμμετείχαν (με αλφαβητική σειρά):

Τάξη Β΄

• Ανδρεάδη Δέσποινα