Εκδηλώσεις και Δραστηριότητες 2023-24

Χρονιά 2016-2017 Χρονιά 2014-2015 - Χρονιά 2012-2013 - Προηγούμενες χρονιές

Η δημοκρατία ως ελευθερία με ομιλητή τον κύριο Γιώργο Κοντογιώργη, Ομότιμο Καθηγητή Πολιτικής Επιστήμης (κατέβασμα αρχείου)

24 Νοεμβρίου 2023

ΗΜΕΡΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2023-24

12 Οκτωβρίου

Στις 12 Οκτωβρίου στο πλαίσιο της «Ημέρας του Σχολικού Αθλητισμού», το σχολείο μας επισκέφτηκε το αθλητικό κέντρο "Fair Play Fan Park"για να υλοποιήσει τους στόχους της αθλητικής ημέρας. Όλοι οι μαθητές συμμετείχαν σε διάφορα αθλήματα, διαφορετικά από αυτά που συμμετέχουν συνήθως στο μάθημα της γυμναστικής. Τα παιδιά εξέφρασαν την ευχαρίστησή τους για τις δραστηριότητες που συμμετείχαν αλλά και γιατί τους δόθηκε η ευκαιρία να περάσουν αρκετό χρόνο με τους φίλους τους αλλά και με τους καθηγητές τους, οι οποίοι συμμετείχαν επίσης σε δραστηριότητες.

Συγχαρητήρια και ευχαριστίες στους καθηγητές και τους μαθητές μας !

ΓΙΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

27 Οκτωβρίου

Στις 27 Οκτωβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η γιορτή της 28ης Οκτωβρίου και η γιορτή της Σημαίας. Τη γιορτή διοργάνωσαν οι καθηγήτριες κ.Αγγουρά Χρυσάννα και κ.Κολοβού Δέσποινα και συμμετείχαν οι μαθητές του τμήματος Γ2, οι οποίοι με μεγάλο ενθουσιασμό διάβασαν το χρονικό της γιορτής και απήγγειλαν ποιήματα, μεταφέροντας μας στο κλίμα της εποχής του '40. Τη γιορτή μας πλαισίωσε η χορωδία του σχολείου μας, στην οποία παίρνουν μέρος μαθητές από όλες τις τάξεις, με επετειακά τραγούδια, που ετοίμασε η καθηγήτρια της Μουσικής κ. Δρυμαλίτη Μαρία.

Συγχαρητήρια στους καθηγητές και στους μαθητές μας για τη θαυμάσια αυτή γιορτή !!
Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών που παρευρέθηκαν στη γιορτή μας