Rebelde Way

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

60 λεπτά

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Το «Elite Way School» είναι ένα πρότυπο ιδιωτικό σχολείο που παρέχει πολύ καλή εκπαίδευση. Οι περισσότεροι μαθητές προέρχονται από ευκατάστατες οικογένειες, ή είναι παιδιά σημαντικών επιχειρηματιών και πολιτικών.

Το κράτος αποδέχεται τα ιδιαίτερα υψηλά δίδακτρα και τις ιδιαιτερότητες του σχολείου με την προϋπόθεση να γίνονται κάθε χρόνο δεκτοί με υποτροφία και ορισμένοι μαθητές που δεν έχουν μεγάλη οικονομική άνεση.

Ακριβώς για αυτούς τους μαθητές η μεγαλύτερη δυσκολία έγκειται στην προσαρμογή τους και την ικανότητά τους να παραμείνουν σ' αυτό. Παράλληλα, είναι γνωστή η δράση μιας κρυφής ομάδας, γνωστή ως συμμορία του κολεγίου που εδώ και χρόνια έχει αναλάβει να διατηρήσει την «καθαρότητα» των πλούσιων μαθητών, δημιουργώντας προβλήματα στους υπότροφους.

Η ιστορία ξεκινά όταν οι μαθητές της τρίτης τάξης συναντούν τους νέους τους συμμαθητές και φεύγουν για διακοπές σε ένα κλαμπ αναψυχής που αποτελεί μία από τις προσφορές του σχολείου.

Τέσσερις δυνατές προσωπικότητες με ηγετικές ικανότητες θα συναντηθούν και θα υποχρεώσουν όλους τους άλλους να πάρουν θέση, διαμορφώνοντας έτσι μίση, φιλίες και προδοσίες.

Παράλληλα, η εμφάνιση ενός παλιού μαθητή του σχολείου που επιστρέφει ως καθηγητής θα παίξει καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη των παιδιών αυτών, που είναι έτοιμα για την πρώτη τους επανάσταση.