Εκδηλώσεις και Δραστηριότητες 2013

Προηγούμενες χρονιές - προηγούμενες δραστηριότητες και εκδηλώσεις

Πρωτάθλημα μπάσκετ

2 Απριλίου

Αγώνας μπάσκετ μεταξύ των ομάδων του 3ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας και του 1ου Γυμνάσιου Ν. Ιωνίας. Αποτέλεσμα 51-28 υπέρ της ομάδας του σχολείου μας.

(φωτογραφία 1 )

Η γιορτή της 25ης Μαρτίου

22 Μαρτίου

Φωτογραφίες της χορωδίας και της ορχήστρας του γυμνασίου, λίγο πριν την έναρξη της γιορτής, στο θέατρο του σχολείου μας. Φωτογραφίες των παιδιών της Β' και Γ' Γυμνασίου, που συμμετείχαν στους παραδοσιακούς χορούς, στην αυλή του σχολείου μας.

Γεωργιάδου Αναστασία (φωτογραφίες 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 )

Επίσκεψη Περιβαλλοντικής Ομάδας

14 Μαρτίου

Η Περιβαλλοντική Ομάδα του σχολείου μας, που αποτελείται από μαθητές της Β' και Γ' Γυμνασίου, επισκέφτηκε το φράγμα του Μαραθώνα. Τα παιδιά, ξεναγήθηκαν στο μικρό Μουσείο της ΕΥΔΑΠ και έκαναν ένα πολύ όμορφο περίπατο στη φύση. Μαζί τους οι υπεύθυνοι καθηγητές του προγράμματος κος Τερζής Σ. και η κα Γεωργιάδου Α.

(φωτογραφίες 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Επίσκεψη στο Μέγαρο Μουσικής

3 Μαρτίου

Την Κυριακή 3/3/2013, επισκεφθήκαμε το Μέγαρο Μουσικής. Παρακολουθήσαμε την ελληνική παιδική χορωδία ''ROSARTE" και μουσικούς από το Konzerthaus Wien. Ακούσαμε τραγούδια απ' όλο τον κόσμο με ένα πολύ διασκεδαστικό τρόπο. Μαζί μας ήταν επίσης η κα Κουτσιμπού, η κα Χμιελέφσκι και μερικοί γονείς. Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας, ενθουσιάστηκαν και θέλουν να ξαναπάμε...... Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και ιδιαίτερα το Α1.

Γεωργιάδου Αναστασία (φωτογραφίες 1 2 3 )

Ασφαλές Διαδίκτυο

15 Ιανουαρίου

Ο γιατρός Γιώργος Κορμάς, από το Κέντρο Ψυχικής Υγιεινής του Νοσοκομείου Παίδων "Αγία Σοφία", μαζί με την ομάδα του, ήρθαν στο σχολείο μας και μίλησαν σε μαθητές και καθηγητές, για τους κινδύνους που διατρέχουν από τη μη ορθή χρήση του Διαδικτύου, καθώς και για τις περιπτώσεις εθισμού από τον ηλεκτρονικό υπολογιστή.

Η γιορτή της 28ης Οκτωβρίου

27 Οκτωβρίου

Γιορτάστηκε και φέτος με μεγάλη επιτυχία, η εθνική μας εορτή. Πριν τη γιορτή δόθηκαν τα βραβεία και τα αριστεία στους διακριθέντες μαθητές της προηγούμενης χρονιάς.

Βιωματικό σεμινάριο

25 Οκτωβρίου

Έγινε στο σχολείο μας βιωματικό σεμινάριο από τους ψυχολόγους της Ίριδας κο Παππά και κα Κομνηνόγλου με θέμα "Επικοινωνία". Συμμετείχαν οι καθηγητές του γυμνασίου, όπου συζήτησαν κατά ομάδες και βγήκαν συμπεράσματα ανάλογα με την οπτική γωνία που κάθε ομάδα είδε το θέμα.